BATERIE UMYWALKOWE

Bateria umywalkowa w nowoczesnym wydaniu

Obecnie baterie umywalkowe dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach. Do najczęściej występujących modeli należą baterie umywalkowe jednouchwytowe z chromowanym wykończeniem. Baterie umywalkowe różnią się nie tylko designem, ale również sposobem montażu. Występują zarówno modele baterii jednouchwytowych i jednootworowych jak i też baterie dwu lub nawet trzy otworowe. Nowoczesne baterie umywalkowe mogą być również wyposażone w specjalne mechanizmy pomagające w oszczędzaniu wody ( stawianie oporu przez uchwyt baterii w przypadku chęci ustawienia mocniejszego strumienia wodnego ).

Bateria umywalkowa ścienna, bateria podtynkowa a może natynkowa?

Trudno wyobrazić sobie łazienkę czy też kuchnię bez baterii umywalkowej. Baterie mogą być montowane na kilka sposobów. Wyróżnia się zatem baterie umywalkowe stojące, baterie ścienne, baterie podtynkowe oraz natynkowe. Każdy z wymienionych rodzajów ma swoje wady i zalety. Baterie ścienne sprawdzają się w przypadku dużych umywalek, a podtynkowe, gdy zależy nam na oszczędności miejsca w łazience. Obecnie producenci posiadają w swojej ofercie baterie każdego z wymienionych rodzajów w różnych stylach, kolorach oraz kształtach. Dlatego też dobierając baterię umywalkową wystarczy uwzględnić swoje indywidualne preferencje oraz sposób montażu. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się proste, minimalistyczne baterie umywalkowe w prostych kolorach.

Baterie zlewozmywakowe - wybierz model dla siebie

Baterie zlewozmywakowe ze względu na swój kształt mogą być nie tylko elementem funkcyjnym, ale również dodatkiem stylistycznym. Najczęściej można spotkać w ofercie producentów baterie zlewozmywakowe jednouchwytowe, które pozwalają za pomocą jednej ręki w łatwy sposób ustawić strumień wody. Dobierając baterie zlewozmywakowe należy uwzględnić kształt i rozmiar otwór zlewozmywaka. Dzięki temu unikniemy sytuacji w której woda będzie chlapać na boki w trakcie korzystania ze zlewozmywaka.

Bateria umywalkowa biała, czarna a może bateria umywalkowa w stylu retro?

Armatura łazienkowa w skład której wchodzą baterie to obecnie bardzo często istotny element dekoracyjny. Do minimalistycznych łazienek sprawdzą się baterie umywalkowe w białym kolorze lub też czarne modele. Jeżeli natomiast łazienka jest urządzona w bardziej rustykalnym stylu warto sięgnąć po baterie umywalkową retro, która wykorzystuje najczęściej złote motywy.

Kran umywalkowy - na co zwrócić uwagę?

Wybierając baterię umywalkową należy zastanowić się czy chcemy wybrać model jednouchwytowy, czy też dwuuchwytowy. Modele jednouchwytowe to rozwiązanie nieco bardziej wygodne i łatwiejsze pod względem ustawienia temperatury. Modele dwuuchwytowe natomiast na pewno przypadną do gustu osobom preferującym styl retro. Oprócz tego kluczowy jest sposób montażu. Jak wspominaliśmy wcześniej wyróżniamy baterie ścienne, stojące i wolnostojące.

Jak zamontować baterię umywalkową?

Montaż baterii umywalkowej nie należy do trudnych zadań. Bez większego problemu wykonasz go sam - bez pomocy specjalistów. Przed przystąpieniem do montażu należy wyposażyć się w niezbędne narzędzia. Montaż poszczególnych modeli będzie się różnił ze względu na sposób instalacji. Dlatego też zalecamy posiłkować się dołączoną do każdego modelu instrukcją obsługi gdzie producent podaje krok po kroku jak prawidłowo zamontować baterię umywalkową.

Czytaj więcej...

Aktywne filtry

Bateria umywalkowa łazienkowa DIAMOND PELOPONEZ

KOLOR CHROM

Dane...

Bateria umywalkowa łazienkowa DIAMOND PELOPONEZ

KOLOR CHROM

Dane...

Bateria umywalkowa łazienkowa DIAMOND TENERYFA